/
Silaruchu

5 Powodów dlaczego warto trenować sporty walki

Decydując się na trening sportów walki decydujesz się również na solidny wycisk dla swojego organizmu . Ale chyba właśnie o to Ci chodzi ? Sporty walki są specyficznym wysiłkiem, podczas treningu musisz używać siły, robić szybkie uniki, a dodatkowo cały czas się poruszać. Całościowo daje nam to taki efekt, że po 5 min takiej aktywności już jesteśmy zalani potem i niekiedy walczymy o każdy oddech. W takim treningu bardzo dobrze rozwija się nasza koordynacja ruchowa, stabilizacja oraz wydolność

Budowanie pewności siebie
Podczas konsekwentnego trenowania sportów walki wyrabiamy w sobie wiekszą pewność siebie. Nasz charakter powoli staje się twardszy i w sytuacjach podwyższonego ryzyka jest mniejsze prawdopodobieństwo, że nie będziemy wiedzieli jak się zachować w danej sytuacji . Pewność siebie o której mowa nie tyczy się tylko sytuacji gdzie jest zagrożone nasze życie lub zdrowie, ale ma duży wpływ na nasze życie osobiste, sam doskonale tego doświadczyłem. Choć nie zawsze możesz to odczuwać, Twoje otoczenie, szybko zauważy, że Twój krok, gesty, a nawet sposób wysławiania się, jest pewniejszy, a co za tym idzie, łatwiej Ci osiągnąć to czego chcesz.

Dyscyplina
Osiągniecie jakichkolwiek efektów, czy to w życiu osobistym, czy w treningu siłowym, czy w sportach walki, oznacza pokonywanie własnych barier i słabości. Do tego niezbędna jest dyscyplina i systematyczność. Trenowanie sztuk walki pomaga w uzyskaniu harmonii miedzy umysłem, a ciałemUmiejętność obrony siebie i bliskich

Człowiek w chwili zagrożenia ma niewiele „narzędzi” pozwalających mu obronić siebie lub rodzinę, wiec spore szanse uzyskuje w momencie, gdy takimi narzędziami stają sie… jego ręce, nogi i głowa. Po przez trenowanie sztuk walki tym którym bliżej jest do samoobrony, człowiek uczy się jak pokierować własnym ciałem w ekstremalnych niekiedy emocjach, tak aby skutecznie odeprzeć atak potencjalnego agresora i bezpiecznie się oddalić.

Wyładowanie stresu
Ludzie bardzo często podejmują trenowanie sportów walki aby dać upust swoim emocjom. Jedni idą pobiegać, pojeździć na rowerze, inni uciekają się w inne używki, a niektórzy po prostu lubią sobie przywalić z całej siły w worek 🙂 I bardzo dobrze, ponieważ w taki sposób mogą nie tylko zdobyć wszystkie inne zalety wypisane powyżej, ale również mogą odreagować ciężki dzień, wyładować cały swój stres i złość na sali treningowej. Dodatkowo jeśli dobrze ukierunkują swoje emocje, może im być łatwiej osiągnąć pewne etapy treningu.

Świetnym początkiem przygody ze sportami walki, może być trening personalny z jego elementami. 🙂

~Bartłomiej Sołtys

Odbierz darmowy trening

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *